Žinių bazė /

Kokius asmenis tikrinti

Tikrinti galima bet kurį asmenį, kurį svarstote įdarbinti, bet atkreipkite dėmesį ir į kandidato poreikius bei apribojimus.

Duomenų patikra gali būti atliekama tikrinant informaciją apie: konkretų kandidatą, kurį įmonė nusprendė įdarbinti, kelis kandidatus, siekiant įvertinti, kuris iš jų tinkamiausias, ar įmonės viduje pareigas keičiančius asmenis.

Remiantis patirtimi galima teigti, kad, patikrinus kelis kandidatus, pradinis sprendimas, kurį darbinti, gali pasikeisti.

Kai kurios įmonės dažniau renkasi tikrinti aukštesnes pozicijas užimančius asmenis. Tačiau tai ne visada yra geriausias sprendimas. Neretai būtent „žemiausios grandies“ darbuotojai turi tiesioginę prieigą prie pinigų, prekių, nuosavybės ir saugos kodų.

Taip, galima tikrinti jau įdarbintus asmenis, pavyzdžiui, keičiant jų pareigas, atsakomybes ar skyrių, kuriame jie dirba. Kada mūsų klientai atlieka duomenų patikrą?

Kai kurios įmonės (30 %) tikrina potencialius darbuotojus, dauguma (55 %) – jau atrinktus, ir dalis (15 %) – jau įdarbintus darbuotojus.