Žinių bazė /

Saugumas

Asmens duomenų patikra nėra grėsmė jūsų įmonei. Priešingai, tinkamai atliktas patikrinimas gali sustiprinti įmonės saugumą. Štai keletas priemonių, kurios turėtų būti taikomos:

Įvertinkite savo šaltinius

Jeigu patys atliekate duomenų patikrą labai svarbu žinoti su kuo kontaktuoti. Venkite naudoti šaltinius, kurie nėra nurodyti oficialiuose internetiniuose puslapiuose ar duomenų bazėse. Jeigu nesate įsitikinęs ar šaltinis tinkamas, nedvejodami klauskite asmens duomenų patikros specialistų, šalies, kurios pilietį tikrinate ambasados darbuotojų, viešųjų įstaigų darbuotojų arba asmenų, kurie turi patirties.

Atkreipkite dėmesį į šaltinius, kurių negalite rasti LinkedIn arba tuos kurie atsako į užklausas ne iš oficialaus įstaigos elektroninio pašto.

Duomenų saugojimas

Būtina užtikrinti, jog visi su įdarbinimu susiję dokumentai būtų tinkamai laikomi ir prienami tik tiems asmenims, kurie turi teisę jais naudotis. Tos pačios taisyklės galioja ir asmens duomenų patikros rezultatams (ataskaitoms). Nesvarbu ar tai atliko pati įmonė ar paslauga buvo užsakyta.

Duomenų saugojimas Debesyje yra tinkamas būdas užtikrinti informacijos saugumą. Daugiau apie tai galite pasiskaityti čia.

Bendradarbiaukite įmonės viduje

Asmens duomenų patikra nėra tik ŽI atsakomybė, būtinas ir darbuotojų, atsakingų už įmonės saugumą, dalyvavimas. Reikia įvertinti su šiuo procesu susijusią riziką ir užtikrinti tiek įmonės, tiek kandidato saugumą.

Įvertinkite savo parnerius ir tiekėjus

Tokie patys saugumo iššūkiai siejami ne tik su naujų darbuotojų paieška, bet ir ieškant verslo partnerių ar tiekėjų. Svarbu patikrinti ir juos, nes būtent tiekėjai ir partneriai dažnai yra atsakingi už jūsų verslo saugumą, tiek prižiūrėdami ir saugodami biurą, tiek tiekdami jums žaliavas produktui gaminti.